Skontaktuj się nami: +48 502 600 336

Gaśnica – przeczytaj nim będzie za późno!….

gaśnica jak używać

Ustawodawca wymaga, by każde auto osobowe wyposażone było w: gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy.

Niestety wielu okazuje się nie potrafi korzystać z wymaganego przez ustawodawcę wyposażenia. Wielkie kłopoty sprawia zwłaszcza samochodowa gaśnica. Biorąc pod uwagę, że sięgamy po nią przeważnie w sytuacjach stresowych, bardzo łatwo o błąd!

Od kierowców, którzy mają za sobą pożar pojazdu często usłyszeć można, że gaśnica nie działała jak powinna. W rzeczywistości, w zdecydowanej większości przypadków, była zupełnie sprawna – problem leżał po naszej stronie.

Podpowiadamy Wam w jaki sposób prawidłowo posługiwać się samochodową gaśnicą?

Już samo „włączenie” gaśnicy stanowi trudność. Większość samochodów wyposażonych jest w niewielkie gaśnice proszkowe, których spust zabezpiecza plastikowa zawleczka. Wiecue, że nie trzeba się z nią szarpać ?. Nalepiej jest kilka razy przekręcić zawleczkę a sama się zerwie.

 

Najwięcej błędów popełnianych jest w następnej czynności. Kierowcy nie wiedzą, że wewnątrz gaśnicy proszkowej znajduje się nabój ze sprężonym CO2, czyli gazem miotającym. Wciśnięcie spustu powoduje rozszczelnienie pojemnika – zawarty w naboju gaz przedostaje się do wnętrza butli tworząc w niej ciśnienie niezbędne do „wypchania” czynnika gaśniczego na zewnątrz. Trzeba pamiętać o tym, że wymaga to jednak chwili czasu. Od momentu rozszczelnienia naboju do wygenerowania odpowiedniego ciśnienia wewnątrz gaśnicy mija zwykle około 5 sekund. Najczęstszym popełnianym błędem jest właśnie trzymanie spustu zaraz po jego pierwszym wciśnięciu! W konsekwencji gaz miotający, zamiast rozchodzić się po wnętrzu gaśnicy, ulatuje przez otwartą dyszę, przez co sama gaśnica staje się zbędna i nie działa!

 

Zawartość podstawowej gaśnicy starcza na około 8 sekund. Z tego tytułu korzystajmy rozsądnie proszkiem. Strażacy podpowiadają, by gasić pożar krótkimi naciśnięciami ze spustu dla leszpego gaszenia.

Pamiętajmy, że paliwem dla płomieni jest tlen. Jeśli wiec języki ognia wydobywają się spod maski, jej pełne otwarcie spowoduje ich natychmiastowe podsycenie. Strażacy radzą więc delikatnie uchylić maskę i wtryskiwać proszek przez powstały otwór.

gaśnica jak używać

ZAUFALI NAM

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

 • Witam, ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę. Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat. Widziałem że firma s-car.pl sponsoruje koncert Drugie życie dla Szymona na Dni Świdnika 2015 wielki szacun tak dalej trzymaj s-car

  Iwona Górska
 • W s-car.pl sprzedalam juz 3 samochody i nie zmienie skupu w razie potrzeby. Auta byly w roznym stanie i roznym wieku, za kazdym razem z laweta ten sam przesympatyczny, kulturalny a co najwazniejsze LUDZKI czlowiek. Doradzil telefonicznie, zaproponowal rozsadna cene i od reki zalatwil sprawe. Jesli nie chcecie natknac sie na spaslych wszystkowiedzacych wyzyskiwaczy, to polecam s-car.pl

  IZA
 • Polecam firmę s-car ze Świdnika. Dawno nie spotkałem się z tak profesjonalnym i uczciwym podejściem. Szybko, sprawnie, w miłej atmosferze. Nie wiedziałem, że sprzedaż samochodu może być załatwiona tak przyjemnie i przede wszystkim na korzystnych warunkach finansowych.

  Szymon Lublin
 • Pewnego dnia Rozmawialem z kolega na kopalni o zamiarze sprzedania zony volvo. Powiedział że sprzedał ostatnio swojego Peugeota dwie godziny po telefonie do skupu aut s-car.pl. Zadzwoniłem pod nr tel 703 403 025 po ok trzech godzinach przyjechało dwóch młodych kulturalnych panów przy kawie w ciągu 15min odkupili ode mnie samochód. Polecam pewna i profesjonalna firma maja konto na Facebooku .

  Bogdan
 • Witam,ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę.Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat.

  Iwona Górska
 • Szczerze polecam uslugi tej firmy. Facet naprawde ludzki, nie zdziera, nie oszukuje. Kupil ode mnie juz 3 auta w roznym stanie, doradzil, wycenil. Jestem naprawde zadowolona!! Polecam!:)))))

  Iza Maryna Jesionek
 • Cała transakcja poszła sprawnie i miłej atmosferze, czego z reguły nie można powiedzieć o innych firmach tego type. Pozdrawiam i polecam!

  Robert Czapkowski
 • Polecam S-Car.pl, szybka i bardzo miła obsługa...

  Ewelina Supryn

SKUP AUT WSZYSTKICH MAREK
Kupimy każdy model samochodu!