+48 502 600 336 Lublin+48 502 600 336 Warszawa+48 502 600 336 Kielce+48 881 607 336 Łódźbiuro@s-car.ploferty@s-car.pl
Click to open popup
Masz auto do sprzedania?
Kliknij i Zostaw nam numer
Zadzwonimy za chwilę
Skontaktuj się nami: +48 502 600 336
Napisz do nas: biuro@s-car.pl

Blog

kiedy wsiąść za kółkiem
JAK DŁUGO SIĘ TRZEŹWIEJE? ZOBACZ KONIECZNIE!

Wielu kierowców siada za kółkiem po nocnej imprezie, bo są przekonani, że już wytrzeźwieli. Sprawdziliśmy, jak długo się trzeźwieje.

W przypadku imprezy od 22.00 do 3.00 rano, podczas której  udało nam się wlać w siebie 0,7 whisky, będziemy trzeźwi po – uwaga – ponad dobie.

Można powiedzieć trzy piwka wypite w ciągu godziny mogą dać nawet nam  1,5 promila i przypominać o sobie podczas dmuchania w alkomat przez niemal 9 godzin

Kilkugodzinna  impreza z 0,5 wódeczki i dwoma mocnymi browarami  ,,na głowę” to – uwaga – nawet 3,21 promila, których będziemy usuwać z organizmu nawet  30 godzin

Aż ręce opadają , że niektórzy po takiej imprezie rano siadają za kółkiem.

Szybka ,,seta” (wypiliśmy o 18.00, o 19.00 siadamy za kółko) da wynik pół promila. Nasz organizm wydali ją dopiero  po 4 godzinach.

Kiedy się trzeźwieje? To zależy od tego co się piło, w jakiej ilości, a także od naszej wagi i od tego, kiedy piliśmy. Trzeba być ostrożnym, bo można sobie i innym zniszczyć życie lub co gorsza – pozbawić je kogoś…!

kiedy wsiąść za kółkiem

kiedy wsiąść za kółkiem

 
Czytaj więcej
system e call
Ważne! Od 1 kwietnia w nowych samochodach obowiązkowy nowy….

Od 1 kwietnia we wszystkich nowych autach w tym w Polsce, ma być zamieszczony system alarmowy eCall.

Bezpieczeństwo na drogach to sprawa, która wymaga w Polsce szczególnej poprawy. Nieustanie słyszymy doniesienia o poszkodowanych w kolizjach czy zgonach.

To małe urządzenie, o które zadbają producenci samochodów. W razie nagłego wypadku urządzenie automatycznie łączy się z numerem ratunkowym 112.

System eCall wykorzystuje numer telefonu alarmowego 112. W razie wypadku nasz samochód, który posiada zamontowany dany system powiadomi o zdarzeniu najbliższe centrum ratownictwa. Nawet jeśli pasażer nie będzie w stanie wypowiedzieć słowa lub będzie nieprzytomny, komputer pobierze podstawowe dane, m.in. dotyczące położenia pojazdu, i przekaże je odpowiednim służbom. Dzięki temu ratownicy będą mogli znacznie  szybciej dotrzeć z pomocą. Impulsem do wysłania automatycznego sygnału alarmowego będzie uruchomienie poduszek powietrznych.
Producenci zapewniają, że urządzenie będzie można również użyć ręcznie.

Naszym zdaniem jest to świetne rozwiązanie.

 

system e call

Czytaj więcej
autostrady polskie
Polacy nie potrafią jeździć autostradami. Wiedziałeś o tym… ?

O ile liczba wypadków i ofiar śmiertelnych z roku na rok spada na drogach krajowych, to coraz niebezpieczniej robi się na autostradach i ekspresówkach. Wynika to przede wszystkim z wyższych prędkości, jakie osiąga się na tych drogach. Adepci jazdy samochodem nie mają gdzie uczyć się jazdy na autostradzie, co eksperci również uważają za przyczynę wypadków.
Źródło: TVN X-news

Ostatnie karambole na gliwickim odcinku autostrady wyraźnie rozjaśniły obraz , że jako kierowcy nie potrafimy radzić sobie w trudnych warunkach, a osoby na stanowisku kierowników autostradą nie potrafią wyciągnąć  na bieżąco wniosków z trzech  pierwszych wypadków. Dopiero później, pod przypięciem do muru Policja zamierza wprowadzić na nieszczęsnym odcinku ograniczenie prędkości i znaki informujące o szczególnym zagrożeniu.

ABSURD!

Służby mundurowe  przyjmują zgłoszenia niedowierzających podróżnych o bardzo dziwnych zachowaniach naszych polskich kierowców. Polacy zatrzymują się na pasach awaryjnych, żeby zjeść posiłek lub po prostu rozprostować kości po dłuższej jeździe samochodem.

 

autostrady polskie

Czytaj więcej
skup aut Warszawa
Lista wstydu. Tych modeli unikaj jak ognia!

Z początkowych danych z  bieżącego roku wynika, że średni wiek sprowadzanego do kraju samochodu używanego wynosi obecnie niecałe 12 lat.

 

Nie jest zagadką czy czymś zupełnie nowym, że samochody z takim stażem raczej nie mogą pochwalić się  dobrą kondycją. Jak informuje TUV, czyli Niemiecki Urząd Dozoru Technicznego, 1 na 4 ze skontrolowanych po stronie zachodniej aut w tym wieku nie przechodzi  UWAGA! obowiązkowego badania technicznego.

skup aut Warszawa

Jak wygląda  samochodowa „lista porażki” TUV 2018?

prezentujemy:

. Peugeot 207 (usterkowość 27,6 proc., średni przebieg 92 tys. km)

. VW Fox (usterkowość 27,6 proc., średni przebieg 89 tys. km)

. Fiat Panda (usterkowość 27,7 proc., średni przebieg 81 tys. km)

. Hyundai Tucson (usterkowość 26,9 proc., średni przebieg 107 tys.km)

. Mazda 5 (usterkowość 28,0 proc., średni przebieg 122 tys. km)

. Citroen Berlingo (usterkowość 28,2 proc., średni przebieg 121 tys. km)

. Renault Scenic (usterkowość 27,2 proc., średni przebieg 116 tys.km)

. Kia Picanto (usterkowość 26,9 proc. średni przebieg 86 tys. km)

. Seat Ibiza/Cordoba (usterkowość 26,9 proc., średni przebieg 107 tys. km)

. Renault Twingo (usterkowość 27,9 proc., średni przebieg 85 tys. km)

 

Czytaj więcej
Pierwszy ładny weekend. Pierwszy martwy motocyklista …

Pierwszy ładny weekend. Pierwszy martwy motocyklista …

 

Droga wojewódzka nr 265 łącząca Brześć Kujawski z Gostyninem jest zablokowana po niestety śmiertelnym wypadku motocyklisty, który w miejscowości Zawada (Kujawsko-Pomorskie) uderzył w pobliskie znajdujące się drzewo.

„Mimo podjętych działań ratowniczo-medycznych lekarz stwierdził zgon” – poinformowała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejsce szybko zjawili się Ratownicy  medyczni lecz  nie udało się go uratować.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w niedzielę ok. godziny 17. Droga wojewódzka w powiecie włocławskim jest zablokowana.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej i pozostałe służby.

 

Wypowiedź jednej z osób z miejsca zdarzenia:

 

„Ja również sezon uważam za otwarty, jednak chcę zganic posługiwanie sie sterotypem „jak motocyklista to jego wina” Z notatki bynajmniej nie wynika z jakiego powodu wypadł z szosy. Najwiecej adrenaliny uwalniają głupie zachowania i wymuszenia kierowców puszek. Zatem dwa czy cztery koła, rozum przede wszystkim. Zapalam świeczkę

                                                                             fot. Piotr Krzyżanowski

 

A czy wy wiecie coś więcej  odnośnie  tej sprawy  ? Piszcie do nas na maila.

 

 

Czytaj więcej
Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy
Krzysztof Hołowczyc już na zawsze bez prawa jazdy ?

55-letni Hołowczyc to m.in. rajdowy mistrz Europy (1997) i trzykrotny rajdowy mistrz Polski (1995, 1996, 1999). W 2015 roku zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar.

Krzysztof Hołowczyc  poruszał się autem w terenie zabudowanym z prędkością uwaga 113 kilometrów na godzinę.  Co najlepsze  śpieszył się jak tłumaczył na konferencję bezpiecznego poruszania się po drodze. Chyba nie spodziewał się takiej sytuacji. Przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Jazdę Hołowczyca nagrali dolnośląscy policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem z wideo rejestratorem.

Kiedy policjanci wyszli z auta i zatrzymali pędzącą osobę, okazało się, że prowadzi je najsłynniejszy polski rajdowiec.

W takiej sytuacji żadnej taryfy ulgowej jednak nie było -policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

 

Zdaniem policjantów prowadzone przez Krzysztofa H.  samochód  przekroczył prędkość dopuszczalną na danym odcinku aż o 113km/h. Na to wskazywać miał zarejestrowany wideo rejestratorem film. To już nie pierwsza taka sytuacja w której zatrzymano Krzysztofa.  Finał tego zajścia jest taki, że Hołowczyc nie zgodził się  z zarzutami służb mundurowych i postanowił nie przyjmować mandatu.  Co sądzicie o tej sytuacji ? Teraz pewne rzeczy się pozmieniały.

Obecnie obowiązują nowe przepisy, które jasno mówią, że kierowca traci prawo jazdy, nawet jeśli nie zgadza się z werdyktem i odmawia przyjęcia mandatu.

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy

Foto: Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta

Czytaj więcej
przewóz nart
Czy wiesz na pewno jak przewozić narty samochodem?

Wypad  na narty dla większości z nas wiąże się z długą trasą, a często jeszcze dłuższą podróżą. Wiele bagaży, w tym sporych rozmiarów sprzęt narciarski lub snowboardowy sprawiają, że na zimowy urlop wygodnie jest wybrać się autem. Należy jednak pamiętać o bezpiecznym przewożeniu sprzętu!

Uchwyty narciarskie – mocowane do relingów dachowych umożliwiają  przewożenie od 4 do 6 par nart lub desek snowboardowych. Taka opcja istotnie jest polecana na krótszych trasach, ze względu na możliwość zabrudzenia sprzętu niszczącą solą, piaskiem czy błotem śniegowy znajdującym się na drodze. Dodatkową ochronę nart mogą zapewnić specjalne pokrowce, które łatwo kupić w sieci.

Jeśli przewozimy narty i osprzęt na zewnątrz samochodu, pamiętajmy o jego prawidłowym zamocowaniu. Narty warto aby były  zamontowane tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu opory aerodynamiczne będą mniejsze, odsunięte  zostanie również powstawanie wibracji, które mogą spowodować rozluźnienie uchwytów mocujących narty.

Czy wiedziałeś, że…?

Transportowanie sprzętu narciarskiego w środku pojazdu nie jest możliwy wszędzie. W przypadku podróżowania poza krajem (np. w Austrii) za przewożenie nart w kabinie pasażerskiej możemy otrzymać od policjanta  mandat. Warto więc wcześniej sprawdzić przepisy obowiązujące w miejscu, do którego się udajemy.

 

Czytaj więcej
stłuczka co robić
Stłuczka i co dalej?

Czy wiesz jak działać w przypadku stłuczki lub drobnej kolizji drogowej? Jeśli nie, zapraszamy do obejrzenia poniższej  infografiki – przygotowaliśmy skuteczne metody krok po kroku, który z pewnością ułatwi Ci postępowanie w przypadku zajścia sytuacji której nie zawsze przewidzimy na drodze.

Czy do stłuczki samochodowej wzywać policję?

W większej ilości przypadków do kolizji nie trzeba wzywać policji. Pozwala to zaoszczędzić sporo czas obu stronom i co ważne uniknąć mandatu i punktów karnych.

Interwencja służb mundurowych czasem jest jednak obowiązkowa. Będzie potrzebna między innymi wtedy, gdy czujemy że mogło dojść do przestępstwa (np. kierowca jest nietrzeźwy lub pod wpływem dragów).  Kolejna  sprawa gdy drogówka pomoże nam też w sytuacji, kiedy sprawca zwiał zaraz po stłuczce, nie będzie przyznawał się do winy lub nie będzie chciał okazać do wglądu dokumentu tożsamości albo dokumentów pojazdu.

Zachowaj spokój

Sprawdź, czy są poszkodowani

Zabezpiecz miejsce zdarzenia

Oceń szkody

Sprawdź, czy są świadkowie

Spisz oświadczenie lub wezwij gliny.

 

Czytaj więcej
wypadki samochodowe
Nigdy nie popełniaj tych błędów!- Najczęstsze przyczyny wypadków samochodowych.

Statystyki Komendy Drogowej Policji w Polsce odnotowano 38 764 wypadki drogowe – to znacznie więcej niż w ubiegłych latach.  Czy zdajecie sobie sprawę, że najwięcej niebezpiecznych zdarzeń na drodze ma miejsce w wakacje oraz w piątki ? . Szczegółowe dane przedstawia poniższa infografika.

12

Czytaj więcej
drogowy ruch
W tych sytuacjach należałoby zignorować przepisy

Przestrzeganie przepisów drogowych ma nam gwarantować bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Przedstawimy Tobie sytuacje, w których można zignorować kodeks ruchu.

Dobrym potwierdzeniem może być obowiązek jazdy prawym pasem. Są sytuacje gdzie warto zając lewy pas, aby umożliwić innym bezpieczne i łatwiejsze włączenie się do ruchu. Powiemy Wam, że w owym przypadku policjanci powinni przymknąć oko na wykroczenie.

Kiedy widzimy włączone światło czerwone dla jadących na wprost oraz zieloną strzałkę, która daje nam możliwość warunkowego skrętu w prawo, pomimo że przepisy ruchu drogowego tego wymagają, nie powinniśmy  zajmować prawego pasa bez zamiaru skrętu w prawo.

Poza obszarem zabudowanym  kodeks mówi, że trzeba dawać krótkie sygnały dźwiękowe podczas manewru wyprzedzaniu tudzież omijania. Ma to teoretycznie na celu pomagać kierowcom podczas jazdy w trudnych warunkach.  Ale ile z was wiedziało o tym ?
Użycie klaksonu  może jednak mieć niestety zupełnie inne skutki, może  spowodować groźne skutki, bo nie każdy kierowca wie przecież o takim zapisie i może źle  – panicznie lub inaczej od nomy zareagować na trąbienie, np. zajechać drogę.

Jeśli masz wypadek, kolizję lub stłuczkę na autostradzie,  przepisy mówią, że trójkąt trzeba ustawić 100 m za pojazdem.  Może okazać się, że to  jednak zbyt mała odległość, aby dobrze ostrzec innych kierowców, przede wszystkim kiedy auto stoi na pasie ruchu, a nie pasie awaryjnym. W takiej sytuacji przepisy to przepisy ale dobrze jest  postawić trójkąt ok. 150-200 m za pojazdem.  Co nam to daje i innym ? Wtedy da się innym użytkownikom ruchu  większą szansę na bezpieczne zatrzymanie się lub zmianę pasa.

Czytaj więcej

Aktualności, nowości, ciekawostki - artykuły branżowe

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami o motoryzacji i ważnych spraw ogólnopolskich oraz z działalności firmy S-Car.
Życząc miłego przeglądania, Pozdrawiamy - S-CAR Team.

kiedy wsiąść za kółkiem
JAK DŁUGO SIĘ TRZEŹWIEJE? ZOBACZ KONIECZNIE!

Wielu kierowców siada za kółkiem po nocnej imprezie, bo są przekonani, że już wytrzeźwieli. Sprawdziliśmy, jak długo się trzeźwieje. W...

09 kwietnia
0
system e call
Ważne! Od 1 kwietnia w nowych samochodach obowiązkowy nowy….

Od 1 kwietnia we wszystkich nowych autach w tym w Polsce, ma być zamieszczony system alarmowy eCall. Bezpieczeństwo na drogach...

03 kwietnia
0
autostrady polskie
Polacy nie potrafią jeździć autostradami. Wiedziałeś o tym… ?

O ile liczba wypadków i ofiar śmiertelnych z roku na rok spada na drogach krajowych, to coraz niebezpieczniej robi się...

26 marca
0
skup aut Warszawa
Lista wstydu. Tych modeli unikaj jak ognia!

Z początkowych danych z  bieżącego roku wynika, że średni wiek sprowadzanego do kraju samochodu używanego wynosi obecnie niecałe 12 lat....

17 marca
0
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY

ZAUFALI NAM

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

 • Witam, ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę. Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat. Widziałem że firma s-car.pl sponsoruje koncert Drugie życie dla Szymona na Dni Świdnika 2015 wielki szacun tak dalej trzymaj s-car

  Iwona Górska
 • W s-car.pl sprzedalam juz 3 samochody i nie zmienie skupu w razie potrzeby. Auta byly w roznym stanie i roznym wieku, za kazdym razem z laweta ten sam przesympatyczny, kulturalny a co najwazniejsze LUDZKI czlowiek. Doradzil telefonicznie, zaproponowal rozsadna cene i od reki zalatwil sprawe. Jesli nie chcecie natknac sie na spaslych wszystkowiedzacych wyzyskiwaczy, to polecam s-car.pl

  IZA
 • Polecam firmę s-car ze Świdnika. Dawno nie spotkałem się z tak profesjonalnym i uczciwym podejściem. Szybko, sprawnie, w miłej atmosferze. Nie wiedziałem, że sprzedaż samochodu może być załatwiona tak przyjemnie i przede wszystkim na korzystnych warunkach finansowych.

  Szymon Lublin
 • Pewnego dnia Rozmawialem z kolega na kopalni o zamiarze sprzedania zony volvo. Powiedział że sprzedał ostatnio swojego Peugeota dwie godziny po telefonie do skupu aut s-car.pl. Zadzwoniłem pod nr tel 502-600-336 po ok trzech godzinach przyjechało dwóch młodych kulturalnych panów przy kawie w ciągu 15min odkupili ode mnie samochód. Polecam pewna i profesjonalna firma maja konto na Facebooku .

  Bogdan
 • Witam,ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę.Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat.

  Iwona Górska
 • Szczerze polecam uslugi tej firmy. Facet naprawde ludzki, nie zdziera, nie oszukuje. Kupil ode mnie juz 3 auta w roznym stanie, doradzil, wycenil. Jestem naprawde zadowolona!! Polecam!:)))))

  Iza Maryna Jesionek
 • Cała transakcja poszła sprawnie i miłej atmosferze, czego z reguły nie można powiedzieć o innych firmach tego type. Pozdrawiam i polecam!

  Robert Czapkowski
 • Polecam S-Car.pl, szybka i bardzo miła obsługa...

  Ewelina Supryn

SKUP AUT WSZYSTKICH MAREK
Kupimy każdy model samochodu!