+48 502 600 336 Lublin+48 502 600 336 Warszawa+48 502 600 336 Kielce+48 502 600 336 Łódźbiuro@s-car.ploferty@s-car.pl
Click to open popup
Masz auto do sprzedania?
Kliknij i Zostaw nam numer
Zadzwonimy za chwilę
Skontaktuj się nami: +48 502 600 336
Napisz do nas: biuro@s-car.pl

Blog

s-car.pl bezpieczeństwo na drodze
Prawidłowe ustawienie fotela, a bezpieczeństwo jazdy

Kobieta prowadząca piersiami, albo faceta zbudowanego mającego pozycje leżącą, który opanował technikę jazdy jednym palcem już nikogo nie zaskakuje. Stwierdzić możemy, że jest to już taka codzienność. Nie wiem czy wiecie, że poduszka powietrzna podczas wybuchu osiąga prędkość aż 350 km/h. Jeśli kierowca siedzi bardzo blisko kierownicy, to już z auta nie wysiądzie.

 

Odpowiednie ustawienie wysokości fotela i jego odległości od kierownicy, właściwe ułożenie rąk i ustawienie zagłówka – to elementy, które wpływają na poziom naszego bezpieczeństwa w samochodzie.  Kiedy położenie jest optymalne? Odpowiedź jest prosta: kładziemy jedną rękę, a bardziej nadgarstek, na końcu koła kierownicy. Łopatka nie może oderwać się od oparcia. Jeżeli jest inaczej, to oznacza, że musimy poprawić ustawienie.

Należy zwrócić uwagę, żeby ręce nie znajdowały się powyżej linii barków, ponieważ szybciej będą się męczyły, a manewry będą utrudnione.Zasada prawidłowego ustawienia zakłada, że przy maksymalnym wciśnięciu pedału sprzęgła  noga nie może być w pełni wyprostowana, tylko lekko ugięta w stawie kolanowym.

s-car.pl bezpieczeństwo na drodze

Czytaj więcej
Jak rozpoz​nać niedzielnego kie​rowcę?​

Zjawisko niedzielnego kierowcy jest w Polsce dość powszechne. Naszym celem nie jest naśmiewanie się z kogokolwiek.

Pamiętajcie! Taki kierowca nie jeździ tylko w niedziele – on jeździ przede wszystkim w niedzielę!

Niedzielny kierowca jeździ wiecznie na pamięć i powienien to robić idealnie prawda ? Dlaczego tak nie jest? Byłoby to ok, gdyby za każdym razem na tej trasie był tak samo ułożony ruch tzn. przejeżdżają te same samochody w tym samym momencie i za kółkiem są Ci sami kierowcy, ci sami piesi na tych samych pasach.

Słyszy się, że niedzielni kierowcy to przeważnie osoby starsze. Z jednej strony tak jest. Jednak wśród nich są również osoby młode z niewielkim doświadczeniem, które nie posiadają swojego auta i po uzyskaniu prawa jazdy rzadko jeżdżą.

 

Jakie są typowe zachowania niedzielnego kierowcy?

– wolno rusza na skrzyżowaniach i z trudem je opuszcza

– zawsze zajmuje lewy pas utrudniając ruch

– nie używa kierunkowskazów a jeśli już, to zazwyczaj po fakcie.

– Zwykle jeździ ze stałą prędkością, bez względu na rodzaj terenu

– balansuje miedzy lewą a prawą krawędzią pasa ruchu

– nie ma słowa wyprzedź – nawet w przypadku rowerzystów ma z tym problem

– parkowanie jest dla niego ponad jego siły

Czytaj więcej
Serwisowanie samochodu poza ASO, kalkulacja plusów i minusów

Serwisowanie samochodu poza ASO, kalkulacja plusów i minusów…

„Moment, w którym decydujesz się na zakup naszego samochodu, stanowi dla nas początek długotrwałej współpracy partnerskiej. Zobowiązujemy się do udzielenia Ci wszelkiego rodzaju wsparcia, by jego posiadanie przyniosło Ci jak najwięcej korzyści i zadowolenia. Nasza Firma troszczy się o wszystkich swoich klientów, zapewniając wysokiej jakości części zamienne oraz usługi w umiarkowanych cenach”

 

Tak, mniej więcej, brzmią zapewnienia większości Dealerów samochodowych.

A po czasie wychodzi jednak trochę inaczej, a ceny za usługi wzrastają niemiłosiernie.

A to przecież dzięki nam dealerzy samochodowi  istnieją na rynku.

 

A może rezygnacja z usług Autoryzowanej Stacji Obsługi to dobry wybór?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i wymaga przemyślenia.

 

Co można stracić?

– możliwość wykonania napraw w ramach tzw. „dobrej woli producenta”;

– możliwość uzyskania bezpłatnego samochodu zastępczego na czas gwarancyjnej naprawy;

– brak pełnej historii serwisowej w ASO może mieć znaczenie przy odsprzedaży samochodu;

– możliwość wykonania akcji serwisowych, niewymagających listownego powiadamiania właściciela;

– możliwość uzyskania darmowej gwarancji mobilności.

– jeżeli przegląd okresowy nie zostanie wykonany zgodnie z wymogami producenta, będzie to podstawą do odmowy uprawnień z tytułu gwarancji;

– możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji serwisowej po okresie gwarancji producenta;

 

 

Co można zyskać?

– przed wszystkim znaczne oszczędności finansowe, nawet na poziomie 50%

 

Od strony prawnej kwestię części zamiennych reguluje między innymi rozporządzenie Komisji Europejskiej 461/2010 wraz z wytycznymi, znane w Polsce jako GVO. Dokonuje ono nie tylko klasyfikacji części, ale również określa, w jakich sytuacjach mogą być stosowane, by nie utracić gwarancji na samochód, jeśli taką posiadamy.

Czytaj więcej
Pamiętajcie – Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego kierowcy.

Pamiętajcie – Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego kierowcy.

 

Jazda samochodem do końca  nie jest łatwa. W szczególności gdy za oknem mamy niesprzyjającą aurę.  Zwłaszcza w Polsce, gdzie co chwila kierowcy muszą zmagać się ze zmianami pogody, a także występującymi dziurami na nawierzchni.

Projektanci i inżynierowie samochodów robią wszystko, by pomóc kierowcom w zapewnieniu bezpieczeństwa sobie, pasażerom i innym uczestnikom ruchu.

 • dbajcie i sprawdzajcie stan swoich opon w aucie
 • Różnice pomiędzy oponą zimową i letnią? Jest kilka głównych różnic, dzięki którym opony zimowe osiągają lepsze wyniki w niskich temperaturach, m.in.: typ oraz skład użytej mieszanki bieżnika, , kształt obszaru styku opony z nawierzchnią,specjalne technologie rowkowania oraz różne profile bieżnika.

       

Ciśnienie w oponach

Należy pamiętać, aby wyrównać ciśnienie do zalecanego przez producenta samochodu. Informacje dotyczące ciśnienia można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu

       

Widoczność

Przed sezonem jesienno-zimowym trzeba też zadbać o odpowiednią regulację zasięgu wycieraczek. Powinny dochodzić jak najbliżej słupków.

     

Lusterka

Powinny być możliwie duże, czyste i łatwe w ustawianiu. Dobrze jest, gdy są podgrzewane, bo to – podobnie jak w przypadku przedniej szyby – bardzo ułatwia kierowcy prowadzenie pojazdu.

 

Systemy elektroniczne i poduszki powietrzne

Przed sezonem jesienno-zimowym koniecznie trzeba sprawdzić, czy wszystko jest z nimi w porządku.

W razie wypadku ważne dla bezpieczeństwa są także aktywne zagłówki oraz pasy bezpieczeństwa z napinaczami.

Powinniśmy również w momencie, gdy widzimy, że auto zachowuje się inaczej niż zwykle, udać się do mechanika.

 

Pamiętajcie – Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego kierowcy. 

Czytaj więcej
s-car.pl skup aut, auto skup warszawa
Auto po wakacjach. Czy wymaga serwisu?

Praktycznie większość osób z nas, już ma za sobą okres urlopu wakacyjnego, chociaż zdarzają się oczywiście podróże we wrześniu ale jedna i druga grupa powinna pamiętać o tym, co poniżej 🙂

W momencie gdy my się świetnie bawiliśmy, nasze auta dość mocno pracowały byśmy dojechali bezpiecznie w wybrane przez nas miejsce 🙂 Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na możliwie wymagającą regenerację naszego samochodu. Droga, którą przebywamy niejednokrotnie występuje w trudnych warunkach pogodowych.

po powrocie należy sprawdzić poziom płynów eksploatacyjnych i uzupełnić ewentualne ich braki.

Jeśli podczas jazdy samochodem zaobserwowaliśmy np. drgania na kierownicy, ściąganie na boki lub dziwne dźwięki wydobywające się spod maski samochod, to pomoc mechanika będzie dla nas z pewnością nieodzowna. – Pamiętajmy, możemy tego nie odczuwać przy codziennej miejskiej jeździe samochodem, lecz w momencie dłuższej trasy, gdzie prędkość jest bardziej rozwinięta , na kierownicy naszego auta zaczynają pojawiać się odczuwalne drgania, a nawet wibracje całego auta. W tej sytuacji należy udać się do mechanika i wyważyć koła i poprosić również i informacje o stanie naszego ogumienia. Szczególnie ważne jest sprawdzenie ciśnienia w oponach, bo gdy pokonywaliśmy trasy w różnym obciążeniu auto, to mogłoby dojść do utraty powietrza. Bezpieczeństwo i zasobność portfela w tym wypadku grają również istotną rolę.

Sprawdzamy również zawieszenia naszego auta, układ kierowniczy i hamulcowy. Ostatni element musi bezwzględnie ocenić mechanik, jeżeli odczuwamy mniejszą siłę hamowania lub słyszymy nietypowe odgłosy podczas tego manewru.
Pamiętajmy, że duża ilość owadów może oznaczać mocne zanieczyszczenie nimi chłodnicy. Może to skrajnych przypadkach prowadzić do przegrzewania silnika.

Dobrze jest przetrzeć uszczelki drzwi preparatem o konserwacji gumy. Wnętrze należy dobrze odkurzyć. Piach pozostały po wakacyjnych wyprawach będzie inhibitorem i mimo sprawnej wentylacji możemy mieć w okresie jesiennym problem z roszeniem szyb.

 

s-car.pl skup aut, auto skup warszawa

skup aut lublin, auto skup warszawa, skup samochodów świdnik, auto skup kielce, skup aut łęczna, skup samochodów łódź, skup aut kraków

Czytaj więcej
etykieta na oponach s-car
Jak czytać etykiety na oponach?

Warto poczytać o tym trochę wcześniej, bo potem nie będziecie mieć albo czasu, albo będzie już za późno 🙂

Większość kierowców nie zwraca uwagi na unijne etykiety na oponach.
Od jakiegoś czasu wszelkie dostępne opony – zaznaczamy – nowe opony, muszą mieć specjalne etykiety. Mowa również o sprzedaży w Unii Europejskiej.
Etykiety mniej więcej możemy wam przybliżyć, że są podobne do tych jakie naklejane są np: na lodówkach.
Jakie one mają zadanie ?
1.Dają nam znać o tym, jak są opory toczenia, które uzależnione są od zużycia paliwa.
2.Przyczepność na mokrej powierzchni – tu rozchodzi się o czas hamowania, ora poślizgu
3.Hałas, który występuje podczas jazdy autem

Z badań również wynika, że ponad połowa osób kompletnie nie zwraca uwagi na etykiety, a jeśli już do tego dochodzi, to głównie skupiają sie na oporze toczenia, co jest błędem.

Mniejszy opór toczenia pozwala obniżyć zużycie paliwa i zmniejszyć hałas, lecz w wielu przypadkach również oznacza, że opona będzie mniej stabilna i przyczepna, szczególnie na mokrej nawierzchni.

Kupując ogumienie należy zwrócić uwagę także na inne oznaczenia, wytłoczone bezpośrednio na gumie. To m.in. data produkcji, indeks prędkości i przeznaczenie.

Na koniec dodamy:
jeśli temperatura nie przekracza plus 7 stopni, opony zimowe można z powodzeniem założyć. W takich warunkach spisują się już dobrze na drodze i nie ścierają się tak szybko.

etykieta na oponach s-car

etykieta na oponach s-car

Czytaj więcej
Skup aut, auto skup Łęczna
Co ukrywają sprzedawcy samochodów ?

Jeśli mielibyśmy ufać ogłoszeniom sprzedaży aut w Polsce, prawdopodobnie wszystkie samochody są w idealnym stanie technicznym, bezwypadkowe, bogato wyposażone, regularnie serwisowane itp. Poniżej przedstawiamy najczęstsze usterki w autach wystawionych na sprzedaż.

 

Skup aut, auto skup Łęczna

Skup aut, auto skup Łęczna

Czytaj więcej
Praktyczny poradnik parkowania przed supermarketem.

Nie szukaj na siłę miejsca parkingowego  jak najbliżej wejścia do sklepu.  To czasem nie jest dobre rozwiązanie.

Dla wielu osób parkowanie na zatłoczonym parkingu podziemnym, lub otwartym jest stresujące. W tym kierunku nawet zostały przeprowadzone badania. 5 proc. kobiet i 47 proc. mężczyzn podkreśla, że trudniej wykonywać im ten manewr, gdy ktoś ich obserwuje.

 • Jeśli nie jesteś pewny, czy twoje auto zmieści się w wybranym przez ciebie miejscu, lepiej odpuść sobie.
 • Jeśli już parkujemy to dla ciebie i innych użytkowników będzie „postawienie” auta  najbardziej na środku względem zaznaczonych krawędzi bocznych.
 • Zwracaj uwagę na oznaczenia – limity masy i wysokości pojazdu, trasy jednokierunkowe na parkingu, wjazdy oraz wyjazdy.
 • Zapewnij sobie odpowiednią widoczność. Nie parkuj za dużymi autami, bo podczas wyjazdu będziesz miał więcej trudności, by widzieć, czy inne auto akurat nadjeżdża.
 • To chyba oczywiste,  zajmuj tylko jedno przeznaczone miejsce do parkowania. Czasem nie jest to możliwe, bo inny użytkownik samochodu zajął dwa pasy, a parkując obok niestety również zająłeś pas. Pamiętaj, że możesz narazić się na obraźliwą nakleję na szybę, którą nie jest łatwo odkleić.
 • Zawsze używaj kierunkowskazów.
 • Nie zajmuj miejsca dla inwalidów
 • Przy wysiadaniu ostrożnie otwieraj drzwi
 • Ważne byś nie zastawiał miejsca gdzie blisko są wózki sklepowe, bo nieuważnie, ktoś może porysować twoje auto.
 • Jeśli inny kierowca czeka na wjazd na miejsce parkingowe, a ty akurat podjeżdżając do parkingu chcesz zając to samo miejsce będąc na przeciwko to odpuść. Zasada kto pierwszy ten lepszy, w tym wypadku obowiązuje.

Jeśli pozostawimy pojazd w miejscu gdzie jest to zabronione, właściciel terenu może wezwać służby mundurowe z prośbą o to by nas ukarano.

Czytaj więcej
Bieg Szlak Trafi. 05 sierpnia 2017 PARCHATKA – Gotowi ? :)

Jeśli są to twoje pierwsze zawody, to z pewnością jest to wyjątkowe wydarzenie dla Ciebie.

Aby Twój debiut w zawodach był  dla Ciebie miłym przeżyciem powinieneś uzbroić się w wiedzę aby się w tym wszystkim nie pogubić.

Zacznij spokojnie – nie pędź na samym początku, bo gwarantujemy Tobie, że bieg nie będzie w dalszym etapie przyjemnością, ale walką o przetrwanie 🙂 Pamiętaj o odpowiednich butach i Powodzenia … 😀

Program imprezy

05-08-2017

Godz. Dystans Limit czasu
05:00 57 km
10:00 7 km 1,5h
10:20 21 km 3h

 

 

Czytaj więcej
3. PKO Bieg Charytatywny – trwają zapisy…

Już po raz trzeci odbędzie się już niedługo PKO Bieg Charytatywny. Opłata startowa wynosi 50 zł od drużyny, czyli 10 zł od osoby.
Dla przypomnienia dodamy, że to bieg bez mety, w którym jedynym ograniczeniem są możliwości drużyny i czas!

Wydarzenie to będzie miało miejsce na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce.
Dodatkowo, Fundacja sfinansuje budowę siłowni plenerowych – po jednej dla wszystkich miast-gospodarzy.

Lokalizacje 3. PKO Biegu Charytatywnego:

Lidzbark Warmiński, Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24
Łódź, Stadion AZS Łódź, ul. Lumumby 22/26
Rzeszów, Stadion Resovia, ul. Wyspiańskiego 22
Warszawa, Stadion AWF Warszawa, ul. Marymoncka 34

Białystok, Stadion lekkoatletyczny w Zespole Obiektów Sportowych „Zwierzyniec”, ul. 11 Listopada 28
Bydgoszcz, Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163
Gdańsk, Stadion AWFiS Gdańsk, ul. Kazimierza Górskiego 1
Katowice, Stadion lekkoatletyczny AWF ul. Kościuszki 84
Wrocław, Stadion AWF Wrocław, al. I.J. Paderewskiego 35
Zielona Góra, Stadion lekkoatletyczny MOSiR Zielona Góra, ul. Sulechowska 37

Kielce, Stadion lekkoatletyczny MOSiR Kielce, ul. Leszka Drogosza 1
Koszalin, Stadion lekkoatletyczny „Bałtyk”, ul. Andersa 16

Czytaj więcej

Aktualności, nowości, ciekawostki - artykuły branżowe

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami o motoryzacji i ważnych spraw ogólnopolskich oraz z działalności firmy S-Car.
Życząc miłego przeglądania, Pozdrawiamy - S-CAR Team.

s-car.pl bezpieczeństwo na drodze
Prawidłowe ustawienie fotela, a bezpieczeństwo jazdy

Kobieta prowadząca piersiami, albo faceta zbudowanego mającego pozycje leżącą, który opanował technikę jazdy jednym palcem już nikogo nie zaskakuje. Stwierdzić...

16 października
0
Jak rozpoz​nać niedzielnego kie​rowcę?​

Zjawisko niedzielnego kierowcy jest w Polsce dość powszechne. Naszym celem nie jest naśmiewanie się z kogokolwiek. Pamiętajcie! Taki kierowca nie...

10 października
0
Serwisowanie samochodu poza ASO, kalkulacja plusów i minusów

Serwisowanie samochodu poza ASO, kalkulacja plusów i minusów… „Moment, w którym decydujesz się na zakup naszego samochodu, stanowi dla nas...

04 października
0
Pamiętajcie – Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego kierowcy.

Pamiętajcie – Bezpieczeństwo powinno być priorytetem każdego kierowcy.   Jazda samochodem do końca  nie jest łatwa. W szczególności gdy za...

29 września
0
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY

ZAUFALI NAM

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

 • Witam, ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę. Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat. Widziałem że firma s-car.pl sponsoruje koncert Drugie życie dla Szymona na Dni Świdnika 2015 wielki szacun tak dalej trzymaj s-car

  Iwona Górska
 • W s-car.pl sprzedalam juz 3 samochody i nie zmienie skupu w razie potrzeby. Auta byly w roznym stanie i roznym wieku, za kazdym razem z laweta ten sam przesympatyczny, kulturalny a co najwazniejsze LUDZKI czlowiek. Doradzil telefonicznie, zaproponowal rozsadna cene i od reki zalatwil sprawe. Jesli nie chcecie natknac sie na spaslych wszystkowiedzacych wyzyskiwaczy, to polecam s-car.pl

  IZA
 • Polecam firmę s-car ze Świdnika. Dawno nie spotkałem się z tak profesjonalnym i uczciwym podejściem. Szybko, sprawnie, w miłej atmosferze. Nie wiedziałem, że sprzedaż samochodu może być załatwiona tak przyjemnie i przede wszystkim na korzystnych warunkach finansowych.

  Szymon Lublin
 • Pewnego dnia Rozmawialem z kolega na kopalni o zamiarze sprzedania zony volvo. Powiedział że sprzedał ostatnio swojego Peugeota dwie godziny po telefonie do skupu aut s-car.pl. Zadzwoniłem pod nr tel 502-600-336 po ok trzech godzinach przyjechało dwóch młodych kulturalnych panów przy kawie w ciągu 15min odkupili ode mnie samochód. Polecam pewna i profesjonalna firma maja konto na Facebooku .

  Bogdan
 • Witam,ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę.Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat.

  Iwona Górska
 • Szczerze polecam uslugi tej firmy. Facet naprawde ludzki, nie zdziera, nie oszukuje. Kupil ode mnie juz 3 auta w roznym stanie, doradzil, wycenil. Jestem naprawde zadowolona!! Polecam!:)))))

  Iza Maryna Jesionek
 • Cała transakcja poszła sprawnie i miłej atmosferze, czego z reguły nie można powiedzieć o innych firmach tego type. Pozdrawiam i polecam!

  Robert Czapkowski
 • Polecam S-Car.pl, szybka i bardzo miła obsługa...

  Ewelina Supryn

SKUP AUT WSZYSTKICH MAREK
Kupimy każdy model samochodu!