+48 502 600 336 Lublin+48 502 600 336 Warszawa+48 502 600 336 Kielce+48 502 600 336 Łódźbiuro@s-car.ploferty@s-car.pl
Click to open popup
Masz auto do sprzedania?
Kliknij i Zostaw nam numer
Zadzwonimy za chwilę
Skontaktuj się nami: +48 502 600 336
Napisz do nas: biuro@s-car.pl

Blog

Co zrobić z porysowaną szybą w samochodzie…

Porysowana szyba w samochodzie

Patrząc na auta używane, idzie zauważyć, że kierowcy oszczędzają na płynie do spryskiwaczy i na wycieraczkach. Podchodząc do auta widać to po porysowanych przednich szybach.

Najlepiej jednak podejść do tylnej szyby, by to zauważyć. Z tyłu wycieraczki eksploatowane są do samego końca lub dłużej i bez okularów widać głębokie rysy na szybie. Dochodzi do sytuacji również, że kierowcy zapominają o włączonej tylnej wycieraczce przez głośną muzykę w aucie i jadą całymi kilometrami nie wyłączając jej mimo, że już od dawna nie pada. Wycieraczki zimą mają nie lada ciężkie życie.

Co właściwie niszczy nasze samochodowe wycieraczki?

 

Po pierwsze w dużym stopniu zbyt długa jej eksploatacja i nie zwracanie uwagi na fakt, że można je wcześniej wyłączyć gdy pozwala na to stan pogody, ale wielkim wrogiem gumy również promieniowanie UV. Zapamiętajmy, że światło słoneczne jest zabójcze dla elementów gumowych. W porze jesiennej i zimowej niebezpieczne są zanieczyszczenia takie jak szron i lód.

Dając przykład to liście dostające się między wycieraczkę i szybę jak również duża ilość piasku, który wraz z wodą wyrzucaną spod kół innych samochodów dostaje się na nasze szyby.Na to jest nie wymagający wielkiego nakładu pracy i sił – częste oczyszczanie podszybia z liści i częste przemywanie szyby. Dobrze jest też raz na kilka dni przetrzeć ręcznikiem papierowym część dolną szyby w miejscu, w którym wycieraczki się zatrzymują.

Jeśli na szybie pojawia się szron to oczywiście dokładnie je skrobiemy. Podczas skrobania nie uszkodź uszczelek. Jeśli nie mamy skorbaczki to alternatywą sprawdzają się plastikowe karty programów lojalnościowych. W sklepach są dostępne odmrażaczacze w sprayu. Ale totalnym błędem jest spryskanie szyb sprawyem po czym włączenie wycieraczek samochodowych. Kiedy na szybie zalega lód i przymarznięty śnieg tylko skrobanie się liczy.

Jeśli w takim przypadku włączymy wycieraczki to: Może nic nie zadziałać czyli wycieraczki nie drgną. W końcu mocno przymarznięte. Jeśli nie drgnęły może to oznaczać przepalenie bezpiecznika lub obciążenie silniczka, które może doprowadzić do jego przegrzania i spalenia. Jeśli szybko wycieraczki wyłączymy trzeba sprawdzić czy lekko się one cofnęły. Jeśli tego nie zrobiły to wyłącz zapłon i odklej je po prostu od szyby samochodowej. Gdy na zamarznięte szyby włączysz wycieraczki to może też dojść do uszkodzenia mechanizmu wycieraczek.

Jakie wycieraczki stosować? Tylko te pasujące do naszego auta. Wystrzegaj się krótszych wycierczke. Ogranicza to pole widzenia. Wszelkie inne alternatywy mogą prowadzić do uszkodzenia piór, ramion, mechanizmu jak i samej szyby.

Jeśli w naszym aucie fabrycznie zamontowane były wycieraczki ze spoilerami to załóżmy takie same.

Czytaj więcej
Tankowanie pod sam korek i jazda na rezerwie. Do czego może doprowadzić?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy można źle zatankować swoje auto? Okazuje się, że tak. Nie mowa tu wyłącznie o zalanie złego paliwa.

Temperatura idzie w dół, a wraz z jej spadkiem warto spojrzeć  na swoje nawyki przy dystrybutorze. Okazuje się, że wielu z nas popełnia te same błędy.

Pierwszy z nich to tankowanie samochodu pod tzw:   korek. Jeśli kierowca będzie bardzo często przelewał, może dojść do zatkania układu odpowietrzającego. Z drugiej strony wygląda to też trochę inaczej i szczególnie zimą właściciele aut silnikiem wysokoprężnym powinni mieć na uwadze, aby stan paliwa w baku był odpowiednio wysoki. Wtedy automatycznie spada szansa, że wytrąci się parafina, która może zatkać filtr paliwa i unieruchomić pojazd.

 

Drugi sprawa o której piszemy, to zbyt długa jazda na rezerwie.  Jeśli mamy w baku mało paliwa, szczególnie zimą dochodzi do tzw. kondensacji – na ściankach zbiornika pojawia się niechciana wilgoć. Woda zostanie wypchnięta do filtra, zamarznie i w najgorszym wypadku nie uruchomimy samochodu. Częsta jazda na rezerwie może także spowodować uszkodzenie pompy paliwa.

 

Czytaj więcej
7 cech idealnego samochodu do ślubu – infografika

Czytaj więcej
Idzie zima. Zobacz jakie opony najlepiej wybrać.

Od wielu lat można usłyszeć, że w Polsce  zacznie obowiązywać okresowa zmiana ogumienia. Póki co, wybór opon dostosowane do warunków danej pory roku to kwestia zdrowego rozsądku. W związku z tym, że zima nadciąga i najstarsi górale zapowiadają zimę stulecia, które mogą obfitować nie tylko w opady śniegu, postaramy się przybliżyć, jak wybrać opony zimowe.

WARTO SPRAWDZAĆ:

Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić przeprowadzane testy , które wykonują takie organizacje, jak ADAC. Zazwyczaj ogumienie testuje się pod kątem danej klasy samochodów, np. kompaktowych, co daje nam świetny podgląd , jakie opony danego producenta mogą pasować do naszego modelu.

 

Najpopularniejsze są opony zimowe z bieżnikiem kierunkowym, posiadającym kształt przypominający literę U lub V. Ogumienie tego typu cechuje się dobrym odprowadzaniem wody i błota pośniegowego.

Opona zimowa wyróżnia się od letniej nie tylko rzeźbą bieżnika, ale także mieszanką. Ogumienie  w cieplejszych warunkach atmosferycznych zimą szybko twardnieje i traci elastyczność. Dlatego też zaleca się wymianę opon na zimowe, gdy temperatura za oknem zaczyna wynosić około 7 stopni Celsjusza.

Jeśli posiadamy zimówki, przed ich założeniem zbadajmy ich stan i wiek. Chociaż w świetle prawa bieżnik powinien wynosić min. 1,6 mm głębokości, to w przypadku ogumienia zimowego powinny to być przynajmniej 4 mm.

Nie róbmy tego błędu, iż felga z oponami zimowymi zakładamy tylko na jedną oś. Pozostawienie na drugiej osi ogumienia letniego może dojść do sytuacji, że nasze auto w niekorzystny dla nas  sposób będzie tracił przyczepność. Brak kompletu opon zimowych może wpływać na działanie elektronicznych systemów pokroju ESP. Najbezpieczniej jest zatem 4 takie same opony.

Wiek naszej  opony sprawdzicie na jej boku ciąg 4 cyfr. Pierwsze dwie cyfry oznaczają tydzień, a dwie pozostałe dają nam informacje o  roku produkcji. Dla przykładu, gdy na oponie widnieje ciąg 1809 oznacza to, że opona powstała w 18 tygodniu 2009 r. Nie zapominajmy,że guma z czasem traci swoje właściwości, dlatego nie powinna być używana więcej niż  5 lat. To samo tyczy się opony, która jest w niezłym stanie.

Czytaj więcej
Co rozprasza kierowców podczas jazdy ?

Wielu z nas słyszało informacje na temat zagrożeń spowodowanych przez kierowców przez dekoncentracją w trakcie jazdy. Pomyśl jak by to było, gdyby nagle Twoje auto przez warunki drogowe, lub bez powodu straciłoby spadek koncentracji ? 

Od wielu lat naukowcy zajmują się problemem dot. właśnie zminimalizowania dekoncentracji podczas kierowania pojazdu.

 

Tak samo tyczy się to producentów samochodowych.  Efekt takich prac widać w nowym Fordzie Focusie, który otrzymał nie tylko przeprojektowaną deskę rozdzielczą i system multimedialny SYNC 2 z ekranem dotykowym, ale też zarządzanie głosowe.

Odpowiednie umieszczenie przycisków, wielofunkcyjna kierownica, na takie rozwiązania patrzymy jako na poprawę wygody. Dodatkowo mają one wpływ również na komfort naszego podróżowania. Dzięki temu nie skupiamy się mocno na „szukaniu” przycisków  i dużo mniej się rozpraszamy.

Poniżej przedstawiamy grafikę, która w prosty sposób ukazuje Wam, co w szczególności rozprasza kierowców.

 

Jak można dostrzec w nowszych modelach są już systemy , które pozwalają na określenie stanu drogi, gęstości ruchu o danej porze, pogody, a bardziej zaawansowane systemy podpowiadają nawet, kiedy dokładnie warunki jazdy mogą sprawić prowadzącemu trudności. sprzyja maksymalizacji bezpieczeństwa.

 

Na koniec dodamy.

Najczęstszą przyczyną rozproszenia uwagi są telefony komórkowe. Z badań wynika, że kierowcy mieli w chwilach poprzedzających wypadek mieli wzrok odwrócony od drogi przez średnio 4,1 sekundy.

Czytaj więcej
kradzione auta
Tego lepiej nie kupuj! Najczęściej kradzione samochody w Polsce

W 2016 r. skradziono w Polsce ponad 13500 samochodów.W 2015 kradzieże oszacowano, co prawda, na poziomie 13400 sztuk, ale w 2014 r. było ich 14100, a w roku 2013, 14400 aut znikało z miejsca postoju średnio co 40 min.

Złodzieje, jeśli nie mają konkretnego zlecenia, nie kradną tylko czerwonych samochodów, albo tych z alufelgami, czy z odpowiednim sprzętem w środku.

W 2016 w Polsce najczęściej kradziono następujące modele:

 • Volkswagen Golf – 674
 • Audi A4 – 584
 • Volkswagen Passat – 479
 • Audi A6 – 423
 • Volkswagen Touran – 218
 • Mazda 6 – 237

Co najbardziej dziwi, choć w statystykach nie występują, często kradzione są również samochody starsze, gorzej zabezpieczone, głównie Fiaty i Fordy.

Z policyjnych statystyk wynika, że auta kradzione są głównie z ulic, parkingów przyblokowych i niestrzeżonych parkingów osiedlowych.

kradzione auta

Czytaj więcej
Widzisz policjanta kierującego ruchem i nie wiesz co robić? Zobacz

Dla wielu kierowców gesty pokazywane przez policjantów na skrzyżowaniach są bardzo skomplikowane. Podpowiadamy jak odczytywać te sygnały.

Jeśli na skrzyżowaniu jest policjant kierujący ruchem, to przestają nas obowiązywać wskazania sygnalizatorów, znaków drogowych  a także zasada pierwszeństwa dla pojazdu nadjeżdżającego z prawej strony.

Na drugim miejscu są wskazania sygnalizacji świetlnej, która z kolei jest nadrzędna w stosunku do znaków drogowych określających pierwszeństwo oraz przepisów dotyczących kolejności przejazdu.

Na trzecim miejscu są znaki drogowe.

Na czwartym miejscu, najniżej w hierarchii, są przepisy ruchu drogowego dotyczące pierwszeństwa, a więc na przykład tzw. reguła prawej ręki.

Czytaj więcej
Jak rozpoz​nać niedzielnego kie​rowcę?​

Zjawisko niedzielnego kierowcy jest w Polsce dość powszechne. Naszym celem nie jest naśmiewanie się z kogokolwiek.

Pamiętajcie! Taki kierowca nie jeździ tylko w niedziele – on jeździ przede wszystkim w niedzielę!

Niedzielny kierowca jeździ wiecznie na pamięć i powienien to robić idealnie prawda ? Dlaczego tak nie jest? Byłoby to ok, gdyby za każdym razem na tej trasie był tak samo ułożony ruch tzn. przejeżdżają te same samochody w tym samym momencie i za kółkiem są Ci sami kierowcy, ci sami piesi na tych samych pasach.

Słyszy się, że niedzielni kierowcy to przeważnie osoby starsze. Z jednej strony tak jest. Jednak wśród nich są również osoby młode z niewielkim doświadczeniem, które nie posiadają swojego auta i po uzyskaniu prawa jazdy rzadko jeżdżą.

 

Jakie są typowe zachowania niedzielnego kierowcy?

– wolno rusza na skrzyżowaniach i z trudem je opuszcza

– zawsze zajmuje lewy pas utrudniając ruch

– nie używa kierunkowskazów a jeśli już, to zazwyczaj po fakcie.

– Zwykle jeździ ze stałą prędkością, bez względu na rodzaj terenu

– balansuje miedzy lewą a prawą krawędzią pasa ruchu

– nie ma słowa wyprzedź – nawet w przypadku rowerzystów ma z tym problem

– parkowanie jest dla niego ponad jego siły

Czytaj więcej
Zależy Tobie na bezpieczeństwie ? Zobacz prawidłowe ustawienie fotela…

Kobieta prowadząca piersiami, albo faceta zbudowanego mającego pozycje leżącą, który opanował technikę jazdy jednym palcem już nikogo nie zaskakuje. Stwierdzić możemy, że jest to już taka codzienność. Nie wiem czy wiecie, że poduszka powietrzna podczas wybuchu osiąga prędkość aż 350 km/h. Jeśli kierowca siedzi bardzo blisko kierownicy, to już z auta nie wysiądzie.

 

Odpowiednie ustawienie wysokości fotela i jego odległości od kierownicy, właściwe ułożenie rąk i ustawienie zagłówka – to elementy, które wpływają na poziom naszego bezpieczeństwa w samochodzie.  Kiedy położenie jest optymalne? Odpowiedź jest prosta: kładziemy jedną rękę, a bardziej nadgarstek, na końcu koła kierownicy. Łopatka nie może oderwać się od oparcia. Jeżeli jest inaczej, to oznacza, że musimy poprawić ustawienie.

Należy zwrócić uwagę, żeby ręce nie znajdowały się powyżej linii barków, ponieważ szybciej będą się męczyły, a manewry będą utrudnione.Zasada prawidłowego ustawienia zakłada, że przy maksymalnym wciśnięciu pedału sprzęgła  noga nie może być w pełni wyprostowana, tylko lekko ugięta w stawie kolanowym.

s-car.pl bezpieczeństwo na drodze

Czytaj więcej
Kontrolki w Samochodzie – jesteś pewny, że znasz je wszystkie ?

 

Prędzej czy później taka sytuacja zdarza się w życiu każdego kierowcy. Spokojna jazda kończy się z chwilą nieoczekiwanego wyświetlenia się kontrolki na desce rozdzielczej.

 

Wszystkie samochody dopuszczone do ruchu są wyposażone w szereg różnych kontrolek samochodowych. Zadaniem ich jest informowanie nas kierowców o włączonych trybach i funkcjach. Inne np. ostrzegają przed awarią konkretnych części auta lub brakiem niezbędnego płynu.

Jazda z włączoną kontrolką informacyjno-ostrzegawczą nie jest zakazana, ale zignorowanie jej może być przyczyną dalszych usterek.

Na desce rozdzielczej auta mamy 3 główne kolory kontrolek:

Kontrolki czerwone – sygnalizują bardzo poważną awarię dla pojazdu
Kontrolki pomarańczowe – oprócz awarii mogą oznaczać także uaktywnienie niektórych systemów, w które jest wyposażone auto
Kontrolki zielone – nie sygnalizują awarii, tylko określają poszczególne funkcje, w które auto zostało wyposażone.

W nowszych i lepiej wyposażonych autach zielone kontrolki mogą informować także o uruchomieniu tempomatu czy jeździe w trybie ekonomicznym.

 

kontroki w aucie s-car.pl

kontroki w aucie s-car.pl

Czytaj więcej

Aktualności, nowości, ciekawostki - artykuły branżowe

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi artykułami o motoryzacji i ważnych spraw ogólnopolskich oraz z działalności firmy S-Car.
Życząc miłego przeglądania, Pozdrawiamy - S-CAR Team.

Co zrobić z porysowaną szybą w samochodzie…

Porysowana szyba w samochodzie Patrząc na auta używane, idzie zauważyć, że kierowcy oszczędzają na płynie do spryskiwaczy i na wycieraczkach....

11 grudnia
0
Tankowanie pod sam korek i jazda na rezerwie. Do czego może doprowadzić?

Zastanawiałeś się kiedyś, czy można źle zatankować swoje auto? Okazuje się, że tak. Nie mowa tu wyłącznie o zalanie złego...

04 grudnia
0
Idzie zima. Zobacz jakie opony najlepiej wybrać.

Od wielu lat można usłyszeć, że w Polsce  zacznie obowiązywać okresowa zmiana ogumienia. Póki co, wybór opon dostosowane do warunków...

26 listopada
0
ZOBACZ WSZYSTKIE ARTYKUŁY

ZAUFALI NAM

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

 • Witam, ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę. Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat. Widziałem że firma s-car.pl sponsoruje koncert Drugie życie dla Szymona na Dni Świdnika 2015 wielki szacun tak dalej trzymaj s-car

  Iwona Górska
 • W s-car.pl sprzedalam juz 3 samochody i nie zmienie skupu w razie potrzeby. Auta byly w roznym stanie i roznym wieku, za kazdym razem z laweta ten sam przesympatyczny, kulturalny a co najwazniejsze LUDZKI czlowiek. Doradzil telefonicznie, zaproponowal rozsadna cene i od reki zalatwil sprawe. Jesli nie chcecie natknac sie na spaslych wszystkowiedzacych wyzyskiwaczy, to polecam s-car.pl

  IZA
 • Polecam firmę s-car ze Świdnika. Dawno nie spotkałem się z tak profesjonalnym i uczciwym podejściem. Szybko, sprawnie, w miłej atmosferze. Nie wiedziałem, że sprzedaż samochodu może być załatwiona tak przyjemnie i przede wszystkim na korzystnych warunkach finansowych.

  Szymon Lublin
 • Pewnego dnia Rozmawialem z kolega na kopalni o zamiarze sprzedania zony volvo. Powiedział że sprzedał ostatnio swojego Peugeota dwie godziny po telefonie do skupu aut s-car.pl. Zadzwoniłem pod nr tel 502-600-336 po ok trzech godzinach przyjechało dwóch młodych kulturalnych panów przy kawie w ciągu 15min odkupili ode mnie samochód. Polecam pewna i profesjonalna firma maja konto na Facebooku .

  Bogdan
 • Witam,ja jestem bardzo zadowolona z usługi S-Car.pl sprzedałam swoją wysłużoną corsinę tego samego dnia miły grzeczny pan przyjechał po trzech godzinach autolawetą sprawnie zapakował auto wypisał dokumenty i wypłacił gotówkę.Zdecydowanie mogę polecić tą firmę mnie do skorzystania z ich usług przekonało to że są na FACEBOOKU i każdy tam może wyrazić opinię na ich temat.

  Iwona Górska
 • Szczerze polecam uslugi tej firmy. Facet naprawde ludzki, nie zdziera, nie oszukuje. Kupil ode mnie juz 3 auta w roznym stanie, doradzil, wycenil. Jestem naprawde zadowolona!! Polecam!:)))))

  Iza Maryna Jesionek
 • Cała transakcja poszła sprawnie i miłej atmosferze, czego z reguły nie można powiedzieć o innych firmach tego type. Pozdrawiam i polecam!

  Robert Czapkowski
 • Polecam S-Car.pl, szybka i bardzo miła obsługa...

  Ewelina Supryn

SKUP AUT WSZYSTKICH MAREK
Kupimy każdy model samochodu!